Obiady
Wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły mają możliwość korzystania ze stołówki szkolnej, w której codziennie od poniedziałku do piątku można zjeść pyszny obiad, złożony z zupy, drugiego dania oraz napoju.
Godziny posiłków:
1115 uczniowie klas I-III zupa
1130 uczniowie klas IV- VIII zupa
1215 uczniowie klas I- III drugie danie
1230 uczniowie klas IV- VIII drugie danie
Zapisu do korzystania przez dziecko z obiadów w stołówce szkolnej dokonuje się na podstawie złożonej przez rodziców lub prawnych opiekunów do dnia 11 września deklaracji. Należy ją złożyć u intendentki szkolnej.
Deklaracja na obiady pobierz
Regulamin stołówki pobierz
Cena obiadu w roku szkolnym 2024/2O25 wynosi :
Zupa: 1,50 zł
Drugie danie 4,50 zł
Cały obiad 6,00 zł
Opłaty za obiady wnoszone są przelewem na konto nr:
ING BS S.A. o/Ruda Śląska 64 1050 1214 1000 0023 5614 8938
W tytule proszę podać: opłata za obiady za miesiąc, nazwisko i imię dziecka.
Opłata za posiłki powinna być dokonana przelewem na wskazane konto bankowe do 15 dnia każdego miesiąca.
Odliczenia
Rodzic/opiekun prawny ma obowiązek zgłosić dłuższą nieobecność dziecka (powyżej 1 dnia) osobiście u intendenta lub w sekretariacie szkoły osobiście lub telefonicznie 32 242 01 07
Jeżeli dłuższa nieobecność dziecka rozpoczyna się w dniu zgłoszenia, zwrotowi nie podlega opłata wniesiona za posiłek za pierwszy dzień tego zgłoszenia (wg. Rozporządzenia Prezydenta Miasta Ruda Śląska).
Odpisu za niezjedzone posiłki w danym miesiącu dokonuje się w następnym miesiącu rozliczeniowym.
Intendent : Joanna Mnich
Szkoła Podstawowa nr 11 Specjalna
41-711 Ruda Śląska
ul. Bielszowicka 108
SUBSTANCJE LUB PRODUKTY POWODUJĄCE ALERGIE LUB REAKCJE NIETOLERANCJI 1.ZBOŻA ZAWIERAJĄCE GLUTEN– pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe, a także produkty pochodne, z wyjątkiem: a) syropów glukozowych na bazie pszenicy zawierających dekstorozę; b) maltodekstryn na bazie pszenicy; c) syropów glukozowych na bazie jęczmienia; d) zbóż wykorzystywanych do produkcji destylatów alkoholowych, w tym alkoholu etylowego pochodzenia rolniczego. 2.SKORUPIAKI I PRODUKTY POCHODNE; 3.JAJA I PRODUKTY POCHODNE; 4.RYBY I PRODUKTY POCHODNE, Z WYJĄTKIEM; a) żelatyny rybnej stosowanej jako nośnik preparatów zawierających witaminy lub karotenoidy; b) żelatyny rybnej lub karuku stosowanych jako klarujące do piwa i wina. 5.ORZESZKI ZIEMNIE (ARACHIDOWE) I PRODUKTY POCHODNE; 6.SOJA I PRODUKTY POCHODNE, z wyjątkiem: a) całkowicie rafinowanego oleju i tłuszczu sojowego*; b) mieszaniny naturalnych tokoferoli (E306), naturalnego Dalfatokoferolu, naturalnego octanu Dalfatokoferolu, naturalnego bursztynianu Dalfatokoferolu pochodzenia sojowego; c) fitosteroli i estrów fitosteroli otrzymanych z olejów roślinnych pochodzenia sojowego. 7.MLEKO I PRODUKTY POCHODNE (łącznie z laktozą) z wyjątkiem: a) serwatki wykorzystywane do produkcji destylatów alkoholowych, w tym alkoholu etylowego pochodzenia rolniczego; b) laktitolu. 8.ORZECHY, tj. migdały (Amygdalus communis L.), orzechy laskowe (Corylus avellana),orzechy włoskie (Juglans regia), orzechy nerkowce (Wangenh.) K.Koch), orzechy brazylijskie (Bertholletia excelsa), pistacje /orzechy pistacjowe (Pistacja vera), orzechy makadamia lub orzechy Queensland (Macadamia tornifolia), a także produkty pochodne z wyjątkiem orzechów wykorzystywanych do produkcji destylatów alkoholowych, w tym alkoholu etylowego pochodzenia rolniczego. 9.SELER I PRODUKTY POCHODNE; 10.GORCZYCA I PRODUKTY POCHODNE; 11.NASIONA SEZAMU I PRODUKTY POCHODNE; 12.DWUTLENEK SIARKI I SIARCZYNY W STĘŻENIACH POWYŻEJ 10mg/kg lub 10mg/litr w przeliczeniu na całkowitą zawartość SO2 dla produktów w postaci gotowej bezpośrednio do spożycia lub w postaci przygotowanej do spożycia zgodnie z instrukcjami wytwórców; 13.ŁUBIN I PRODUKTY POCHODNE; 14.MIĘCZAKI I PRODUKTY POCHODNE Do przygotowywania posiłków używane są przyprawy : pieprz czarny .majeranek , oregano , cary , kurkuma , bazylia , zioła prowansalskie , papryka słodka , pieprz ziołowy , pieprz cytrynowy. Zgodnie z informacjami od producentów mogą one zawierać śladowe ilości glutenu , mleka , jaj , soi , selera i gorczycy. *Oraz produkty pochodne, o ile obróbka , jakiej poddano, najprawdopodobniej nie wpływa na zwiększenie alergenności , ocenianej przez właściwy organ w odniesieniu do produktu , z którego powstały. Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego I Rady UE NR 1169/2011 z dn.25 października
|